Üniforma Slogan Biber

Türkçe

280 s. -- 13.5 x 19.5 cm
Ankara, Şubat 1999
ISBN: 975-7115-57-6
280 s.,
1. Basım
Ümit Yayıncılık

Bu topraklarda yaşamış ve tarih olmuş tüm uygarlıklara bağlıyım. Hititler ve Urartulara da en az Selçuklular ile Osmanlılar kadar yakınım. Hititlerin de, Bizanslıların da, Osmanlıların da torunuyum. Anadolu’da yaşamış tüm insanlar atalarım olurlar! Ama en önemlisi, sadece Osmanlı’nın torunu değilim! Osmanlı hiç değilim!

Aslolan, Türkiye insanında daha önceki Anadolu uygarlıklarından devraldığı kültürel mirası, bugün taşıdığı noktadır. Elinizde tuttuğunuz çalışmanın çerçevesi de budur.

"Maskeli Leydi" ve "Gizli Kulaklar Ülkesi" kitaplarından sonra benim için bilgi okyanusunda yeni kulaçlar anlamına gelen bu çalışmada, yeni bir yüzyılın eşiğindeki Anadolu insanını ve kültürünü büyüteç altına almayı amaçladım. "Üniforma, Slogan, Biber"in oluşturduğu tabloyu, tek tek hazırladığım parçalardan, yazı dizilerinden ördüm.

"Anadolu İnsan Bahçesi" ana başlığı altında sürdürmeyi planladığım kitap dizisinin ilki olan bu pencerelerden çekilen karelerin yan yana getirilmesidir.

Kitabı okuyup bitirdikten sonra gözlerinizi kapatın ve düşleyin. Gözlerinizin önünde bir Anadolu resmi canlanıyorsa başarmışım demektir. İstediğim, o resmi benim pencerelerimden görmenizdi...

Ey Anadolu, ne çok seviyorum seni!
(Arka Kapak)

  

Diğer Haberler

Okur Görüşleri

Görüş Bildir

Endişelenme! E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar doldurulmalıdır (*).